Kamilla jótékony hatásai

kamilla-gyogyhatas-cikkA kamilla csodálatos erejét mind egészségmegőrzésben, mind szépségápolásban sokan ismerik, hasznosítják.
Fészkesvirágzatúak családjába tartozik, egyéves növény, melynek átlagos magassága 20-40 cm és a világ bármely részén felfedezhető.
Gyógyászatban a fészekvirágzatát szokták előszeretettel alkalmazni.

Ha a következő virágneveket hallod, tudd, hogy a kamilláról van szó: orvosi székfű, bubulyka, katóka, pipiske, anyafű, szentivánpipitér, szüzekanyja, anyaméhfű, teafű, piperefű.

De mire is jó a kamilla?

A kamillavirág az egyik legelterjedtebb, legismertebb gyógynövény. Gyógyhatását külsőleg és belsőleg egyaránt hasznosítani tudjuk.
A kamillában előforduló illóolajok elsősorban gyulladáscsökkentő hatásúak. A tiszta olaj kék színű, gyulladáscsökkentésen kívül még fertőtlenítésre és görcsoldásra is használják.

Gyomor illetve bélpanaszok esetében leforrázva szokás alkalmazni teaként a virágzatát. Szélhajtó és emésztésserkentő hatású. Csökkenti a hányingert.

Gőzöléses módszerrel való felhasználása (inhalálás) pedig enyhíti a köhögést és a vírusos, bakteriális légúti fertőzések tüneteit. hiszen fertőtleníti a tüdőt és a légutakat.

Fogíny-, száj- és torok gyulladás is esetekben is segítségünkre van a kamillavirágzat,gargarizáljunk, öblögessünk vele. Sőt, a szájban lévő sebek és afták esetében is gyógyír.

Külsőleg pedig mindenféle bőrbetegségre – pattanások, aknék, tályogok, nehezen gyógyuló sebek, körömágygyulladás – gyógyítására is alkalmazható.

Óvatosan fülbe cseppentve segít a füldugulás elmulasztásában.

Mint feljebb említettem, görcsoldásra is kiváló, így menstruációs fájdalmak esetében is alkalmazható, sőt, vajúdás alatt is segítségre van. – szüzekanyja és anyafű népies nevek utalnak is erre 🙂
Fürdőként, öblítésként gyulladáscsökkentésre is jó módszer az altesti gyulladásokra – hüvelygyulladás, aranyér, lábszárfekély.

Stresszűzésre, idegességre is kiváló a kamillaolaj. Hiperaktív gyermekeknél is bátran használjuk a kamillateát, nyugtató hatású.
Illetve a fogzó babák esetében is segítségünkre lehet, a baba állkapcsát kamillaolajjal dörzsöljük be, ahol szükséges.

Szépségápolásban pedig száraz bőr esetében hívhatjuk segítségül, segíti a viszketés, gyulladás csökkentését.

Pluszban a hajnak is jót tesz, kifényesíti hajunkat és fejbőrünket nyugtatja.
Langyosan hajra öntve szőkítő hatású.

Na de hogyan is használjuk?

  • Tea: 1-2 evőkanál szárított kamillavirágzatot forrázz le egy csésze vízzel. Hagyd állni úgy 15 percig, majd szűrd le.
  • Gőzölés: 3 evőkanál virágzatot tegyél egy edénybe, forrázd le, és hajolj fölé. Fejedet törölközővel fedd be, és kb. 10 percig inhalálj. Vírusos légúti fertőzések esetén naponta kétszer ajánlatos gőzölni.
  • Olaj: Morzsolj szét egy maréknyi kamillavirágzatot, majd keverd össze 150 ml szójaolajjal. Zárd le légmentesen egy üvegbe, majd tedd napos helyre. Naponta rázd fel, és ha sötétre színeződik az olaj, szűrd át. A virágzatokat alaposan nyomkodd ki. Töltsd bele újra egy légmentesen zárható üvegbe.
  • Gargarizálás: 2-3 evőkanállal adj egy dl vízhez. Naponta többször is használhatod öblögetéshez.
  • Fürdők: Kb. 2 maréknyi virágzatot tegyél a fürdővízbe.
  • Borogatás: Tedd a kamillát egy kendőbe, forrázd le. A kamillás kendőt körülbelül 5 percig tartsd a gyulladt bőrfelületen.

Bérletek


Kattints ide, ha szeretnéd megtekinteni a bérletekkel kapcsolatos áraim.

Ajándékutalvány

Masszázs ajándékba?
Masszázs ajándékutalvány bármely alkalomra igazi meglepetést nyújt!

Masszázs-Neked szalon

Gere Anna masszőr

2030 Érd, Magoldna utca 1/A.

+3670 362 8975

Időpont egyeztetés szükséges!